شرایط ظهور حضرت مهدی (عج ) چیست ؟

ظهور حضرت ولی عصر(عج) منوط به شرایطی است که اگر آن شرایط محقق نگردد ظهور به تاخیر می افتد تا شرایط فراهم گردد.پس ظهور مشروط به مقدماتی است که باید آن شرایط و مقدمات فراهم باشد. که ذیلا به برخی شروط اشاره می گردد.  

1.طرح و برنامه : انقلاب حضرت مهدی (عج ) مانند هر انقلابی دیگر نیاز به یک برنامه ی مشخص دارد که این طرح در دو زمینه باید ارائه شود.

الف) چگونگی مبارزه با ناهنجاری های کنونی و انهدام کامل سنگر های ضلالت و گمراهی و ریشه کنی همه ی مظاهر شرک و کفر و غفلت به طور کامل.

ب) برنامه ای جامع و مطلوب برای تثبیب هنجار های مطلوب و چنین برنامه ای در مورد قیام حضرت وجود دارد، خداوند متعال با توجه به فضل و علم بی کران خود و با آشنایی کامل از حالات و واقعیات و نیاز های بشری در بعد جسم و روح برنامه ای جامع تنظیم نموده وتحت عنوان دین اسلام و کتاب قران نازل کرده است که اکنون در اختیار امام زمان (عج) می باشد.

2.رهبری توانا: از شرایط انقلاب ، وجود رهبری آگاه و توانمد و دلسوز است تا با آشنایی کامل از برنامه ها و اهداف و زمینه ها و موانع با مدیرت صحیح و قاطع حرکت اصلاحی را به سرانجام مطلوب برساند(به عنوان مثال)1

این شرط نیز در قیام و ظهور حضرت مهدی(عج) موجوداست ، زیرارحبری این انقلاب به عهده ی بقیة الله الا اعظم (عج) است که اوامام است و معصوم و متصل به سرچشمه ی وحی و عارف به قران ومعارف دین و موید به تاییدات خاصه ی الهی .

3.یاران با وفا :یکی از شرایط مهم یک خیزش اسلامی،وجود یاران فداکاری است که با برنامه ها و اهداف قیام آشنا و به آن اعتقاد داشته باشند و برای تحقق آن آماده هرگونه تلاش داشته باشند و رهبر خود را تنها نگذاشته و فرمان او را بر جان خود مقدم بدارند.

4.آمادگی عمومی و جهانی: ازجمله شرایط مهم یک جنبش اصلاحی و تحقق آن.پذیرش و قبول مردم است، وجود توده های مردمی که در سطح کافی از فرهنگ و شعور اجتماعی و روحیه فداکاری باشند تا در نخستین مرحله پیروان حضرت را تشکیل دهنند، زیرا آن افراد هستند که توانایی انقلاب جهانی را دارا می باشند.

معرفی منابع برای مطالعه بیشتر

1.فصلنامه ی انتظار، شماره ی 3، مقاله نصرت الله آیتی .

2.موعود شناسی، علی اصغر رضوانی.

3.آخر الزمان در آیینه ی روایات، جابر رضوانی.

.........................................................................................................................

1.بقره/آیه ی 246

/ 2 نظر / 21 بازدید
پایگاه خبری سبد نیوز (www.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.com)

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی پایگاه خبری سبد نیوز پس از ماه ها تحقیقات آکادمیک و میدانی به این نتیجه رسید که تنها در سه حوزه فرهنگ و هنر ، اقتصاد و فن آوری اطلاعات اخبار و رویدادهای گوناگون را از ده ها خبرگزاری ، روزنامه ها، سایت ، شبکه های ماهواره ای و... جمع آوری کند و در بخش ها و زیر مجموعه های تخصصی در اختیار علاقمندان بگذارد. چناچه شما نیز همچون هزاران کاربر دیگر دغدغه هایی از جنس هنری ، اقتصادی و یا آی تی دارید با ما همراه شوید و در صورت تمایل می توانید آخرین اخبار این پایگاه را در سایت و یا وبلاگ خود داشته باشید، کد اخبار سبد نیوز را از آدرس زیر در وبلاگ خود کپی کنید: http://w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.c‌o‌m/links.php با تشکر پایگاه خبری سبد نیوز w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.‌c‌o‌m i‌n‌f‌o‌@‌s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s‌.‌c‌o‌m